Kom i kontakt med Vision

Vision Direkt

0771 44 00 00

×

Gå vidare

Jag godkänner villkoren för medlemskapet i Vision. Det innebär att jag är medveten om att mina personuppgifter registreras i Visions medlemsregister för att kunna erbjuda mig medlemskap i enlighet med föreningens stadgar.

Visions stadgar 

Jag kan läsa mer om hur Vision hanterar mina personuppgifter på vision.se/personuppgifter.

Med hjälp av de uppgifter jag lämnar betalas medlemsavgiften genom automatiskt avdrag på min lön varje månad. Om det inte är möjligt får jag ett inbetalningskort hemskickat med posten eller till Kivra om jag har en digital brevlåda. Jag kan också välja att betala via autogiro eller e-faktura

Mina uppgifter skickas till de försäkringsbolag som Vision har avtal med. För att teckna hemförsäkring till medlemspris behöver jag själv kontakta det bolag Vision hänvisar mig till. Jag ansluts automatiskt till personförsäkringar hos det försäkringsbolag som Vision samarbetar med, men då försäkringar kan omfattas av exempelvis hälsokrav bör jag noga läsa informationen som skickas hem till mig när jag blivit medlem och kontakta försäkringsbolaget om jag inte uppfyller anslutningskraven. Om jag betalar avgiften till Vision via löneavdrag kommer även försäkringspremien (personförsäkringar) att dras så.

Inkomstförsäkringen ingår i medlemskapet men jag behöver vara med i en a-kassa för att ha rätt till ersättning vid en eventuell arbetslöshet.

Medlemskap i A-kassan

Kom ihåg att ansöka om medlemskap i A-kassan.

A-kassan Vision

Eller sms:a "Vision" till 71501 så ringer vi upp dig!

Personal

Henrik Westerman

Områdeschef Stockholm/Linköping

Adress: Box 7825, 103 97 Stockholm

Telefon: 08 789 64 55

E-post: henrik.westerman@vision.se

Besöksadress: Kungsgatan 28 A, Stockholm

Mobil: 070 990 04 21 enbart för sms

Li Ohlson Carlsson

Ombudsman

Telefon: 013 24 90 65

E-post: li.ohlsoncarlsson@vision.se

Mobil: 073 078 84 67

Lisa Andersson-Hansson

Ombudsman

Telefon: 013 24 90 68

E-post: lisa.andersson-hansson@vision.se

Mobil: 073 072 07 46

Karolina Sundqvist

Samordnare

Telefon: 013 24 90 51

E-post: karolina.sundqvist@vision.se

Mobil: 070 285 48 38

Peter Tollmann

Ombudsman

Telefon: 013 24 90 66

E-post: peter.tollmann@vision.se

Mobil: 070 522 21 27

Anne-Lie Eriksson

Personlig ombudsman för chefer

Telefon: 013 24 90 56

E-post: anne-lie.eriksson@vision.se

Mobil: 072 515 74 76

Christina Frostberg

Centerchef

Telefon: 013 - 24 90 67

E-post: christina.frostberg@vision.se

Mobil: 073 077 17 29

Anna Dahl

Samordnare

Telefon: 013 24 90 59

E-post: anna.dahl@vision.se

Mobil: 070 203 74 55

Kent Kullander

Samordnare

Telefon: 013 24 90 57

E-post: kent.kullander@vision.se

Mobil: 072 203 98 77

Ted Karlström

Samordnare utbildningsgruppen

Telefon: 013 24 90 55

E-post: ted.karlstrom@vision.se

Mobil: 073 094 90 55

Christian Öström

Rekryteringscoach

Telefon: 013 24 90 54

E-post: christian.ostrom@vision.se

Joakim Unnerbäck

Ombudsman

Telefon: 013 24 90 61

E-post: joakim.unnerback@vision.se

Mobil: 073 616 96 27

Morgan Wiggur

Ombudsman

Telefon: 013 24 90 69

E-post: morgan.wiggur@vision.se

Mobil: 073 158 09 08

Chatta med oss i Vision-appen!


Som medlem i Vision kan du chatta med en rådgivare - direkt i Vision-appen! Du hittar appen där appar finns.

Mer om Vision-appen

Kom i kontakt med Vision

Vision nära dig

Hitta ditt Visioncenter, avdelning eller klubb

Vision Direkt

0771 44 00 00

Frågor & svar