×

 

Bli medlem i Vision - 3 månader kostnadsfritt

  • Under 30 år? 100 kr för hela första året
  • Student? 100 kr för hela studietiden

Om medlemskapet

Gå vidare

Jag godkänner villkoren för medlemskapet i Vision. Det innebär att jag är medveten om att mina personuppgifter registreras i Visions medlemsregister för att kunna erbjuda mig medlemskap i enlighet med föreningens stadgar (läs mer under vision.se/stadgar). Jag kan läsa mer om hur Vision hanterar mina personuppgifter på vision.se/personuppgifter.

Med hjälp av de uppgifter jag lämnar betalas medlemsavgiften genom automatiskt avdrag på min lön varje månad. Om det inte är möjligt får jag ett inbetalningskort hemskickat med posten. Jag kan också betala via autogiro eller e-faktura.

Mina uppgifter skickas till de försäkringsbolag som Vision har avtal med. För att teckna hemförsäkring till medlemspris behöver jag själv kontakta det bolag Vision hänvisar mig till. Jag ansluts automatiskt till personförsäkringar hos det försäkringsbolag som Vision samarbetar med, men då försäkringar kan omfattas av exempelvis hälsokrav bör jag noga läsa informationen som skickas hem till mig när jag blivit medlem och kontakta försäkringsbolaget om jag inte uppfyller anslutningskraven. Om jag betalar avgiften till Vision via löneavdrag kommer även försäkringspremien (personförsäkringar) att dras så.

Inkomstförsäkringen ingår i medlemskapet men jag behöver vara med i en a-kassa för att ha rätt till ersättning vid en eventuell arbetslöshet.

Glöm inte söka medlemskap i a-kassan! Läs mer om det på https://www.akassanvision.se/

Eller sms:a "Vision" till 71501 så ringer vi upp dig!

×

Hitta på Vision

Redaktionen

Susanne Blick

Chefredaktör

Telefon: 08-789 64 52

E-post: susanne.blick@vision.se

Mobil: 070-578 64 52

Karin Warne

Redaktionssekreterare

Telefon: 08-789 64 61

E-post: karin.warne@vision.se

Mobil: 073-440 34 61

Lotta Ekstedt

Chefredaktör Chefen i fokus, reporter

Telefon: 08-789 65 30

E-post: lotta.ekstedt@vision.se

Mobil: 072-202 74 52

Michael Ennab

AD Tidningen Vision/Chefen i fokus.

Telefon: 08 789 64 51

E-post: michael.ennab@vision.se

Per Jernberg

Chefredaktör för Social Qrage

Telefon: 08-789 63 00

E-post: per.jernberg@vision.se

Sara Jonerin

Reporter

Telefon: 08-789 63 87

E-post: sara.jonerin@vision.se

Mårten Kierkegaard

Reporter

Telefon: 08-789 64 54

E-post: marten.kierkegaard@vision.se

Mobil: 070-374 64 54

Niklas Lindstedt

Reporter

Telefon: 08-789 64 56

E-post: niklas.lindstedt@vision.se

Mobil: 070-379 64 56

Lasse Nilsson

Reporter

Telefon: 08-789 64 90

E-post: lasse.nilsson@vision.se

Mobil: 070-560 64 90

Mårten Sjögren

Ekonomi

Telefon: 08 789 63 39

E-post: marten.sjogren@vision.se

Ledare: Tillbaka till verkligheten

Susanne Blick, chefredaktör

Läs ledaren här!

Läs senaste numret av Tidningen Vision!

Läs senaste numret av Tidningen Vision

Nr 6 2018

Tidningen Vision är en medlemstidning och utkommer med 8 nummer per år.

Tipsa oss!

Vad vill du läsa om i Tidningen Vision? Kontakta oss på redaktionen.

Kom i kontakt med Vision

Vision nära dig

Hitta ditt Visioncenter, avdelning eller klubb