×

 

Bli medlem i Vision - 3 månader kostnadsfritt

  • Under 30 år? 100 kr för hela första året
  • Student? 100 kr för hela studietiden

Om medlemskapet

Gå vidare

Dina uppgifter registreras i vårt medlemsregister. Med hjälp av uppgifterna betalas medlemsavgiften genom automatiskt avdrag på din lön varje månad.

Om det inte är möjligt får du ett inbetalningskort hemskickat med posten. Du kan också betala via autogiro.

Du ansluts automatiskt till försäkringar hos det försäkringsbolag som Vision samarbetar med, och du bör noga läsa informationen som skickas hem till dig när du blivit medlem.

Är du inte fullt arbetsför när du blir medlem behöver du kontakta försäkringsbolaget, eftersom det ställs vissa hälsokrav. Med fullt arbetsför menas att du kan utföra ditt vanliga arbete utan undantag, inte får ersättning som har samband med egen sjukdom, skada eller funktionshinder, eller har vilande sådan ersättning och inte av hälsoskäl har särskilt anpassat arbete, lönebidragsanställning eller liknande. Är du sjuk kortare tid än 15 dagar räknas du som fullt arbetsför.

Om du betalar din avgift till Vision via löneavdrag kommer även försäkringspremien att dras så, om du inte tackar nej till försäkringarna eller kontaktar försäkringsbolaget för att ändra till inbetalningskort eller autogiro.

Vi kommer att skicka dina uppgifter till de försäkringsbolag som Vision har avtal med.

Glöm inte söka medlemskap i a-kassan!

Eller sms:a "Vision" till 71501 så ringer vi upp dig!

×

Hitta på Vision

Redaktionen

Susanne Blick

Chefredaktör

Telefon: 08-789 64 52

E-post: susanne.blick@vision.se

Mobil: 070-578 64 52

Karin Warne

Redaktionssekreterare

Telefon: 08-789 64 61

E-post: karin.warne@vision.se

Mobil: 073-440 34 61

Lotta Ekstedt

Chefredaktör Chefen i fokus, reporter

Telefon: 08-789 65 30

E-post: lotta.ekstedt@vision.se

Mobil: 072-202 74 52

Michael Ennab

AD Tidningen Vision/Chefen i fokus.

Telefon: 08 789 64 51

E-post: michael.ennab@vision.se

Per Jernberg

Chefredaktör för Social Qrage

Telefon: 08-789 63 00

E-post: per.jernberg@vision.se

Sara Jonerin

Reporter

Telefon: 08-789 63 87

E-post: sara.jonerin@vision.se

Mårten Kierkegaard

Reporter

Telefon: 08-789 64 54

E-post: marten.kierkegaard@vision.se

Mobil: 070-374 64 54

Niklas Lindstedt

Reporter

Telefon: 08-789 64 56

E-post: niklas.lindstedt@vision.se

Mobil: 070-379 64 56

Lasse Nilsson

Reporter

Telefon: 08-789 64 90

E-post: lasse.nilsson@vision.se

Mobil: 070-560 64 90

Mårten Sjögren

Ekonomi

Telefon: 08 789 63 39

E-post: marten.sjogren@vision.se

Ledare: Som att öppna Pandoras ask

Susanne Blick, chefredaktör

Läs ledaren här!

Läs senaste numret av Tidningen Vision!

Läs senaste numret av Tidningen Vision

Nr 7 2017

Tidningen Vision är en medlemstidning och utkommer med 8 nummer per år.

Tipsa oss!

Vad vill du läsa om i Tidningen Vision? Kontakta oss på redaktionen.

Kom i kontakt med Vision

Vision nära dig

Hitta ditt Visioncenter, avdelning eller klubb