×

Bli medlem i Vision - 3 månader kostnadsfritt

Fackförbundet  för dig inom kommun, region, kyrka och bolag kopplat till välfärden.

Läs mer om medlemskapet

Glöm inte att gå med i a-kassan!

Läs mer om A-kassan Vision

Är du arbetssökande och vill bli medlem?
Sms:a "Vision" till 71501 så hjälper vi dig.

Gå vidare

Jag godkänner villkoren för medlemskapet i Vision. Det innebär att jag är medveten om att mina personuppgifter registreras i Visions medlemsregister för att kunna erbjuda mig medlemskap i enlighet med föreningens stadgar (läs mer under vision.se/stadgar). Jag kan läsa mer om hur Vision hanterar mina personuppgifter på vision.se/personuppgifter.

Med hjälp av de uppgifter jag lämnar betalas medlemsavgiften genom automatiskt avdrag på min lön varje månad. Om det inte är möjligt får jag ett inbetalningskort hemskickat med posten eller till Kivra om jag har en digital brevlåda. Jag kan också välja att betala via autogiro eller e-faktura

Mina uppgifter skickas till de försäkringsbolag som Vision har avtal med. För att teckna hemförsäkring till medlemspris behöver jag själv kontakta det bolag Vision hänvisar mig till. Jag ansluts automatiskt till personförsäkringar hos det försäkringsbolag som Vision samarbetar med, men då försäkringar kan omfattas av exempelvis hälsokrav bör jag noga läsa informationen som skickas hem till mig när jag blivit medlem och kontakta försäkringsbolaget om jag inte uppfyller anslutningskraven. Om jag betalar avgiften till Vision via löneavdrag kommer även försäkringspremien (personförsäkringar) att dras så.

Inkomstförsäkringen ingår i medlemskapet men jag behöver vara med i en a-kassa för att ha rätt till ersättning vid en eventuell arbetslöshet.

Glöm inte söka medlemskap i a-kassan! Läs mer om det på https://www.akassanvision.se/

Eller sms:a "Vision" till 71501 så ringer vi upp dig!

×

Hitta på Vision

warning icon

Vill du testa vår betasida?

Vi har tagit fram en ny startsida på vår webbplats och du kan vara med att testa den. Vi vill gärna att du berättar vad du tycker. Testa den nya startsidan

Kommunikation och facklig utveckling

Funktionen för kommunikation och facklig utveckling arbetar med att informera om och marknadsföra Visions verksamhet.

Vi producerar och förmedlar information, kunskap och verktyg till stöd för medlemmar, förtroendevalda och Visions center i landet. En annan del av vårt ansvar är att ställa frågor och ta reda på fakta. Vi frågar kontinuerligt våra medlemmar vad de tycker om Visions verksamhet och service, och vi arbetar mycket med undersökningar och marknadsanalyser. 

Karin Ottosson

Utvecklingschef

Telefon: 08 789 63 78

E-post: karin.ottosson@vision.se

Mobil: 070 317 63 78

Hediye Güzel

Presschef

Telefon: 08 789 64 78

E-post: hediye.guzel@vision.se

Mobil: 076 141 73 21

Anna Svedbom

Kommunikationschef

Telefon: 08 789 63 14

E-post: anna.svedbom@vision.se

Jonas Tränk

Marknadschef

Telefon: 08 789 64 12

E-post: jonas.trank@vision.se

Christian Örjestål

Samordningschef

Hämta hem högupplöst foto

E-post: christian.orjestal@vision.se

Mobil: 070 280 86 94

Charlotta Ekengren

Produktionsledare

Telefon: 08 789 64 23

E-post: charlotta.ekengren@vision.se

Mobil: 072 538 76 72

Julia Fagerhem

Kommunikatör

E-post: julia.fagerhem@vision.se

Mobil: 073 047 06 68

Sara Frisell Eriksson

Verksamhetssamordnare

Telefon: 08-789 65 13

E-post: sara.friselleriksson@vision.se

Melina Grundel

Grafisk formgivare

Telefon: 08 789 64 82

E-post: melina.grundel@vision.se

Mobil: 0704716972

Cecilia Hagängen

Varumärkesansvarig

E-post: cecilia.hagangen@vision.se

Daniela Hellberg

Verksamhetsledare student

Telefon: 08 789 64 47

E-post: daniela.hellberg@vision.se

Mobil: 070 251 02 54

Lena Hörnmo

Rekryterare

Telefon: 08 789 63 71

E-post: lena.hornmo@vision.se

Mobil: 070 287 10 73

Johanna Jansson

Innehållsproducent

Telefon: 08 789 65 07

E-post: johanna.jansson@vision.se

Mobil: 072 454 75 69

Katarina Jansson

Kommunikationsansvarig

Telefon: 08 789 65 27

E-post: katarina.jansson@vision.se

Mobil: 070 388 35 81

Isa Jennehov

Medlemsrekryterare

E-post: isa.jennehov@vision.se

Mobil: 073 074 65 06

Axel Jensen

Verksamhetsledare student

Telefon: 08 789 65 39

E-post: axel.jensen@vision.se

AnnCharlotte Jägberg

Kommunikationsansvarig

Telefon: 08 789 65 09

E-post: anncharlotte.jagberg@vision.se

Mobil: 070 6085514

Maria Martinsson

Pressekreterare

Hämta hem högupplöst foto

Telefon: 08 789 64 77

E-post: maria.martinsson@vision.se

Mobil: 070 655 50 48

Madeleine Melcher

Sociala medier-ansvarig

Föräldraledig

Telefon: 08 - 789 63 05

E-post: madeleine.melcher@vision.se

Mobil: 072 203 08 11

Martina Nicklasson

Webbansvarig

Telefon: 08-789 63 55

E-post: martina.nicklasson@vision.se

Eva Ottosson

Ansvarig digital utveckling

Telefon: 08 789 65 53

E-post: eva.ottosson@vision.se

Mobil: 076 113 40 19

Mårten Sjögren

Funktionssamordnare

Tjänstledig

Telefon: 08 789 63 39

E-post: marten.sjogren@vision.se

Mobil: 070 632 45 32

Eva Spjuth

Marknadsansvarig

Telefon: 08 789 65 65

E-post: eva.spjuth@vision.se

Linda Strid

Sociala medier-ansvarig

Telefon: 08 789 64 70

E-post: linda.strid@vision.se

Mobil: 070 558 77 26

Vision nära dig

Vision finns på de flesta arbetsplatser. Sök din avdelning eller klubb

Sök

Om Vision

Vision är ett fackförbund och i fokus för allt står du och dina visioner. Tillsammans ser vi till att du får det du behöver för att uppnå det du vill med din karriär.

Mer om Vision

458 nya medlemmar under augusti

Allt det här får du:

  • Löne- och karriärcoachning

  • Schysta medlemsförmåner

  • En vass inkomstförsäkring

  • Inflytande på jobbet

Bli medlem!

Kom i kontakt med Vision

Vision nära dig

Hitta ditt Visioncenter, avdelning eller klubb